Τρίτη 15 Μαρτίου 2011

Μέσα – έξω παγωνιά…

…και φυσιολογική ήττα στο Ρουφ από τον (τυπικά γηπεδούχο) Κατσέλη με 46 – 35.

Στο πιο κρύο ίσως βράδυ του φετεινού χειμώνα, αποδειχτήκαμε πιο…κρύοι και δεν καταφέραμε να απειλήσουμε σχεδόν σε κανένα σημείο τον αντίπαλο.

Κακές επιθέσεις που οδηγούσαν σε λάθος και καλάθι που δεχόμασταν στον αιφνιδιασμό, καθώς το (9) του αντιπάλου αποδείχτηκε πολύ γρήγορο για εμάς. Αποτέλεσμα να κάνουμε ένα τραγικό β’ δεκάλεπτο, και το αμφίρροπο 16 -12 να γίνει 28 – 14!

Στη συνέχεια βελτιωθήκαμε, φτάσαμε μέχρι τους -7 στο 30’ (33 – 26), αλλά ο αντίπαλος κατάφερε να βάλει 1-2 δύσκολα σουτ και να καθαρίσει το παιχνίδι.

Ο Καλούδης (18 π.) βοήθησε πολύ στο σκοράρισμα, οι υπόλοιποι όμως κινηθήκαν σε ρηχά νερά και δεν κατάφεραμε να ανεβάσουμε το σκορ. Σημαντική η βοήθεια του Θόδωρα στο νοικοκύρεμα του παιχνιδού μας στο β’ ημίχρονο, όπως και η προσπάθεια, στο διάστημα αυτό, όλων των παιδιών στην άμυνα.

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια τους, πολύ καλός ο ref, όπως και η κριτής.

Συνεχίζουμε και οι δυο ομάδες για τους αγώνες κατάταξης, καθώς η χρονιά φέτος δεν αποδείχτηκε ιδιαίτερα νικηφόρα. Ιδρώσαμε όμως και φέτος μέσα στα σορτσάκια μας!