Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2010

Ήττα στην παράταση!

Την ήττα στην παράταση γνωρίσαμε στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι με τη Σχολή Μωραϊτη με 65-69. Ξεκινήσαμε δυναμικά με 12-0 αλλά γρήγορα οι αντίπαλοί μας ισορρόπησαν και η πρώτη περίοδος έληξε 19-16 υπέρ μας. Δυστυχώς τα γνωστά φαινόμενα που πλέον έχουν γίνει μέρος της ζωής μας μας αποσυντόνισαν και πήγαμε στα αποδυτήρια (τρόπος του λέγειν) με -10 (29-39) έχοντας αδικήσει τον εαυτό μας. Στην 3η περίοδο άρχισε σιγά- σιγά η ανασυγκρότησή μας, κλείνοντάς την με 44-50. Ο κανονικός αγώνας έληξε 62-62 (με εύστοχο τρίποντο του Γ.Καράλη στην τελευταία επίθεση). Στην παράταση οι αντίπαλοι ήταν πιο συγκεντρωμένοι και έτσι ήρθε το τελικό 65-69.

Συγχαρητήρια στους αντιπάλους μας, που ήρθαν με 5 παίκτες, έπαιξαν καθαρά και μας κέρδισαν τελικά δίκαια με βάση την εικόνα του αγώνα. Δήμιός μας το Νο12 των αντιπάλων, με 10 (!!!) εύστοχα τρίποντα και σχεδόν απόλυτη ευστοχία έξω από τη γραμμή των 6,25 (πρέπει να έχασε 1-2 σουτ). Και πάλι όμως το πρόβλημα είναι σε εμάς...