Πέμπτη 5 Μαρτίου 2009

Στο ίδιο έργο θεατές…

…και ήττα 42-57 από τον Παπαστράτο στο Ρουφ. Επηρεασμένοι και από την αγωνιστική απραξία των τελευταίων 2 εβδομάδων, δεν μπορέσαμε για ένα ακόμη παιχνίδι να βρούμε ρυθμό επιθετικά. Θυμίζω με την Εμπορική είχαμε 51, και η κατηγορία παίζεται στους 50 πόντους. Όποιος μένει κάτω από τη γραμμή έχει πρόβλημα…
Ο αντίπαλος ήταν καλός και είχε δύο παίκτες που κάνανε τη διαφορά από πλευράς πόντων. Το 5 τράβηξε στο σκορ στο α΄ημίχρονο από την περιφέρεια (6 τρίποντα, 24 πόντους συνολικά) και το 13 ανέλαβε στο β’ ημίχρονο (17 πόντους). Οι δύο τους δηλαδή βάλανε το σκορ μας.
Με το μαν2μαν του β’ ημιχρόνου φτάσαμε από το -16 στο -6 (στο 25’), αλλά μέχρι εκεί.